Dlaczego Węgrzy wygrali z UEFA a Legia nie?

W 2010 roku w podobnej sytuacji co Legia znalazł się węgierski VSC Debreczyn rywalizujący z Liteksem Łowecz. W doliczonym czasie gry wprowadzono tam na boisko nieuprawnionego zawodnika. Na podstawie tego samego przepisu co w wydanym dzisiaj rano orzeczeniu, UEFA zawyrokowała zgoła odmiennie.

VSC Debreczyn został ukarany grzywną w wysokości 15 tysięcy euro. UEFA tłumaczyła to tym, że losy rywalizacji z Liteksem Łowecz zostały już rozstrzygnięte na boisku, a wejście tego zawodnika nie miało wpływu na przebieg spotkania.

Dlaczego Węgrzy zostali potraktowani tak łagodnie?

W obu przypadkach decyzja powinna być oczywista i podobna. W przypadku Legii tak się jednak nie stało. Na Węgrzech UEFA musiała się liczyć z ostrą reakcją władz i mediów, które były w stanie rozpocząć kampanię medialną w przypadku wydania tak idiotycznej decyzji.

W Polsce Legia nie może  liczyć na pomoc w tej sprawie od naszego rządu, który za cel postawił sobie rozprawę z kibicami. Który to już raz wojewoda zamyka za byle głupstwo stadion Legii? Czyi kibice rozpoczęli słynną akcje „Donald Matole twój rząd obalą kibole”?  

A czy główne media są wstanie rozpocząć ofensywę medialną przed wydaniem wyroku przez Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie? Tak, ale tego nie zrobią. Czy to nie Gazeta Wyborcza sponsoruje na swych łamach powieść w odcinkach o złych kibolach z Poznania i Warszawy? A czy TVN zrobiła jakiś program o polskich kibicach nie w stylu spalonego wozu transmisyjnego? Polscy kibice są wrogami mainstreamu.

Okazało się, że jedyną polską odpowiedzią na tą skandaliczną decyzję, było stwierdzenie „no trudno takie jest prawo, surowe ale prawo”. Więc jeśli dziś mówimy, że tylko działacze Legii są frajerami. To spójrzmy w lustro i zadajmy sobie pytanie czy zawsze będziemy dawać się kopać w tyłek? Bo jeśli prawo jest prawem, które obowiązuje wszystkich to dlaczego tylko nas leją?

 

Post new comment

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Both <img> and <iframe> elements are lazy-loaded.
Back to Top