Komisja Rewizyjna przyjrzy się autobusom i barierom architektonicznym

Komisja Rewizyjna Rady Miasta podjęła na ostatnim posiedzeniu decyzję o kontroli m.in MZK. Jeśli nic niespodziewanego się nie wydarzy wspólnie z Wydziałem Wewnętrznym UM kontrolą MZK zajmę się ja. Plan kontroli powinien zostać zatwierdzony, prawdopodobnie już na czerwcowej sesji.

Sprawa nieaktualnych przeglądów technicznych taboru działającego na zlecenie MZK, a więc opłacanych z naszych podatków to nie jedyny zarzut, jaki się ostatnio pojawił, choć najbardziej bulwersujący. W tym momencie nie chciałbym wchodzić w szczegóły, póki nie zostanie ta sprawa dokładnie zbadana.

Natomiast mogę powiedzieć, że już po 2-3 miesiącach działania nowej Rady Miasta do Komisji Rewizyjnej wpłynęła skarga mieszkańca na MZK. Powodem był źle wystawiony mandat m.in. wystawiono go na podstawie dokumentu bez zdjęcia, na druczku brak było podpisu, a co szczególnie nas zszokowało to fakt, iż należność za mandat miała odzyskać firma windykacyjna już po przedawnieniu się mandatu (według KC jest to 1 rok) tj. po upływie ponad półtora roku.

W okresie późniejszym zbadamy także wykonanie uchwały Rady Miasta o likwidowaniu w obiektach budowlanych na terenie miasta barier architektonicznych. Jest to tym ważniejsze, że pomimo obowiązywania wspomnianej uchwały nie wszędzie, co możemy naocznie stwierdzić, jest ona realizowana. Remonty kapitalne powinny pociągać za sobą wykonanie np. podjazdów dla osób niepełnosprawnych, a tak niestety nie zawsze jest. Osobiście liczę na owocną współpracę ze środowiskiem osób niepełnosprawnych w naszym mieście, gdyż to oni są najlepiej zorientowani w mankamentach tyskich budynków.

Post new comment

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Both <img> and <iframe> elements are lazy-loaded.
Back to Top