Na Paprocanach będzie bezpieczniej?

Po mojej interwencji na posiedzeniu Komisji Kultury Sportu i Turystyki, tyscy ratownicy WOPR operujący na terenie OW Paprocany, otrzymali specjalny numer alarmowy. Ratownicy będą przyjmować zgłoszenia dotyczące całego obszaru jeziora, a także prowadzić uważną obserwację akwenu. Do tej pory zadaniem ratowników było jedynie patrolowanie kąpieliska wokół piaszczystej plaży.

telefon specjalny : 781-829-848

Tyscy Ratownicy dysponują bardzo nowoczesnym sprzętem, między innymi zakupioną przez UM Tychy wysokiej klasy motorówką. Szkoda więc by było nie wykorzystać całego potencjału, jakim dysponują i skupiać się wyłącznie na kawałku strzeżonej plaży.

Zwłaszcza, że parę dni temu doszło do wypadku na jeziorze, które okazało się niepilnowane. Na skutek silnego wiatru jacht Omega wywrócił się, a czteroosobowa załoga spędziła w chłodnej wodzie kilkadziesiąt minut. Z jeziora zostali wyciągnięci przez Straż Pożarną po interwencji Policji. Jednak dopiero wówczas, gdy jacht wyłonił się (dryfując) zza wyspy.

Jezioro Paprocańskie ma bardzo dobre warunki do nauki żeglarstwa czy kajakarstwa. Jednak miasto musi zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo. Tym bardziej że może to być pierwszy od wielu lat sezon, gdy będzie można kąpać się na Paprocanach bez obaw o sinice.

Post new comment

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Both <img> and <iframe> elements are lazy-loaded.
Back to Top