Projekt Uchwały w sprawie budowy odkrytego basenu w Tychach

W dniu dzisiejszym na ręce Przewodniczącego Rady Miasta Tychy wpłynął projekt uchwały mojego autorstwa w sprawie podjęcia działań zmierzających do budowy odkrytego basenu w Tychach.

Uchwała nie precyzuje lokalizacji basenu, wskazuje jedynie na potrzebę takowej inwestycji. Rozważane przeze mnie lokalizacje basenu były dwie. Pierwsza to sąsiedztwo kąpieliska przy ul. Edukacji. Niestety teren ten jest obecnie dzierżawiony i mieści się na nim pole golfowe. Drugą lokalizacją mógłby być np. teren pomiędzy Ośrodkiem Wypoczynkowym Paprocany a KS Paprocany. Według analiz MOSiRu (odpowiedź na jedną z moich interpelacji) takie rozwiązanie byłoby możliwe.

Od czasu likwidacji odkrytego basenu na Osiedlu A, Tychy pozbawione są spełniającego europejskie standardy kąpieliska. OW Paprocany, pomimo podejmowanych wieloletnich działań w celu przywrócenia odpowiedniej jakości wody, ma rokrocznie problem z dopuszczeniem do użytkowania ze względów sanitarnych. Kryta pływalnia przy ul. Edukacji, zwłaszcza w okresie letnim, nie jest w stanie w pełni zaspokoić potrzeb mieszkańców. Kolejki i to nawet kilkugodzinne stają się już przedmiotem żartów.

Mieszkańcy Tychów nie muszą być skazani na korzystanie z obiektów w gminach sąsiednich. Magia odkrytych kąpielisk to właśnie możliwość jednoczesnego rozkoszowania się słoneczną pogodą i czystą wodą. To piękna plaża do opalania i zadbane niecki basenu, koniecznie z bezpiecznym brodzikiem dla dzieci. Taka wizja nie musi być obca Tyszanom.

Budowa basenu w obrębie OW Paprocany byłaby dla tego ośrodka skokiem cywilizacyjnym.

Wreszcie budowa odkrytego basenu znacząco poprawi tyskie zasoby infrastruktury rekreacyjno-sportowej oraz przyczyni się do promocji aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży.

Post new comment

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Both <img> and <iframe> elements are lazy-loaded.
Back to Top