Źle się dzieje w naszej radzie..

Zaufanie do Rady Miasta zostało po dzisiejszej sesji wyraźnie nadszarpnięte. Wystarczyło, bowiem by Rada obradowała nad uchwałą dotyczącą zmniejszenia wynagrodzeń dla radnych, aby część jej członków posunęła się nawet do łamania regulaminu. Wszystko po to by storpedować lub odsunąć groźbę podjęcie takiej uchwały. Jest mi wstyd, że byłem tego mimowolnym świadkiem.

Chciałbym z tego miejsca wszystkich Państwa przeprosić, za tych kolegów radnych, dla których ważniejsze było te kilkaset złotych większej diety niż poszanowanie Regulaminu Obrad a zwłaszcza dobrych obyczajów. Jest to tym bardziej bulwersujące, że dzieje się to bezpośrednio po awanturze dot. insynuacji wobec prokuratury, których antybohaterami są w zasadzie te same osoby. Dla tych z Państwa, którzy tego nie pamiętają, przypomnę. Pojawiła się opinia w środkach masowego przekazu, iż prokuratura ścigająca nieprawidłowości w Tychach jest politycznie sterowana, a następnie publicznie podważano prawomocny wyrok niezawisłego sądu.

Życzyłbym sobie, aby takie sceny w tyskiej Radzie Miasta więcej miejsca nie miały. Dobrze by było również abyśmy wszyscy usłyszeli kiedyś przeprosiny. Choć może oczekuję zbyt wiele.

Post new comment

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Both <img> and <iframe> elements are lazy-loaded.
Back to Top